Egal la U19 și eșec la U17 pentru Gaz Metan în compania Universității Craiova.

Gaz Metan a înregistrat un rezultat de egalitate și o înfrângere în etapa cu numărul 13 din Liga Elitelor Seria de Vest. La U19, scorul a fost 1-1, iar la U17, Craiova a câștigat cu 3-0.

Gaz Metan U19 a început partida cu Universitatea Craiova în formula Alexandru Uțiu, Casian Mihut, Dan Borma, Alexandru Albu, Tudor Oltean, Rareș Dogaru, Ionuț Bobea, Tudor Negrea, Denis Calo, Răzvan Covaci și Sebastian Bîrsan. Formația lui Dumitru Solomon a deschis scorul cu un minut înainte de pauză. Tudor Negrea a centrat, Sebastian Bîrsan a preluat mingea și i-a trimis-o lui Denis Calo care a reușit să marcheze. Universitatea Craiova a reușit să egaleze imediat după pauză, iar partida s-a încheiat cu scor egal.

Gaz Metan U17 a evoluat în formula Simion Bumbar, Andrei Goia, Ianis Bumbar, Raul Mezei, Cornelius Bleahu, Vlad Someșan, Mihai Țala, Denis Ursu, Valentin Boldea, Remus Mocan și Lucian Noian. A fost 2-0 la pauză pentru Universitatea Craiova și 3-0 la finalul timpului regulamentar.