Gaz Metan 2 și-a aflat programul din Liga 3. Formația lui Bruno Vienescu a fost repartizată în seria a șaptea alături de CSM Deva, CS Măgura Cisnădie, CSM Jiul Petroşani, ACS Minerul Costeşti, AFC Hermannstadt 2, ACS Viitorul Şelimbăr, ACS Flacăra Horezu, CS Viitorul Dăeşti și CS Gilortul Târgu Cărbuneşti.

Gaz Metan 2 va debuta în prima etapă pe teren propriu în compania formației Gilortul Târgu Cărbunești, iar ulterior va juca în deplasare cu FC Hermannstadt 2. În etapa a treia va veni la Mediaș, Jiul Petroșani, iar apoi gaziștii se vor deplasa la Cisnădie, pentru partida cu Măgura. Vor urma confruntările de pe teren propriu cu Flacăra Horezu și CSM Deva, deplasarea de la Minerul Costești, un nou joc acasă cu Viitorul Dăești și partida de pe terenul Viitorului Șelimbăr.

Etapa 1
CSM JIUL PETROŞANI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS MĂGURA CISNĂDIE – AFC HERMANNSTADT 2
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CSM DEVA – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI


Etapa 2
ACS FLACĂRA HOREZU – CS VIITORUL DĂEŞTI
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CSM DEVA
AFC HERMANNSTADT 2 – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS MĂGURA CISNĂDIE


Etapa 3
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS FLACĂRA HOREZU
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM JIUL PETROŞANI
CSM DEVA – AFC HERMANNSTADT 2
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS VIITORUL DĂEŞTI – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR


Etapa 4
ACS FLACĂRA HOREZU – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS MINERUL COSTEŞTI
CSM JIUL PETROŞANI – CSM DEVA
CS MĂGURA CISNĂDIE – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2


Etapa 5
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
CSM DEVA – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS MINERUL COSTEŞTI – CSM JIUL PETROŞANI
CS VIITORUL DĂEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI

Etapa 6
ACS FLACĂRA HOREZU – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CSM JIUL PETROŞANI – CS VIITORUL DĂEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM DEVA

Etapa 7
CSM DEVA – ACS FLACĂRA HOREZU
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS VIITORUL DĂEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CSM JIUL PETROŞANI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2

Etapa 8
ACS FLACĂRA HOREZU – AFC HERMANNSTADT 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS VIITORUL DĂEŞTI
CSM DEVA – ACS MINERUL COSTEŞTI

Etapa 9
ACS MINERUL COSTEŞTI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS VIITORUL DĂEŞTI – CSM DEVA
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
AFC HERMANNSTADT 2 – CSM JIUL PETROŞANI