Gaz Metan a învins Universitatea Cluj la U19 și a remizat la U17.

Gaz Metan U19 a învins cu scorul de 5-1 FC Universitatea Cluj, liderul seriei de vest. Partida a avut loc miercuri începând cu ora 12:00 în cadrul bazei sportive Gaz Metan. Pentru formația lui Dumitru Solomon, Vlad Domșa a reușit o dublă, iar Rareș Dogaru, Daniel Nicula și Cristian Cîmpean au marcat fiecare câte un gol. Victoria este cu atât mai importantă cu cât Gaz Metan a evoluat aproximativ 75 minute cu un om mai puțin după eliminarea lui Rareș Dogaru.

Gaz Metan U17 a terminat la egalitate, scor 2-2, jocul disputat în compania echipei FC Universitatea Cluj. Partida a avut loc miercuri începând cu ora 14:00 în cadrul bazei sportive Gaz Metan. Clujenii au deschis scorul în minutul 23 prin Raul Nistor, iar formația lui Claudiu Moldovan a egalat șase minute mai târziu grație reușitei lui Adrian Slava. În repriza a doua, Gaz Metan a trecut la conducere după golul din minutul 67 reușit de Denis Ursu. Peste alte zece minute însă oaspeții au egalat prin Tudor Neamțiu, iar partida s-a încheiat 2-2.